Przejdź do głównej zawartości

Co zrobić, gdy nie widać ..?

Jeśli po skonfigurowaniu ustawień rejestracji online nie widzisz terminów, usług lub specjalistów to znaczy, że konieczne jest sprawdzenie poniższych punktów:

Dostępność terapeuty

Aby formularz mógł pokazać dostępność terapeuty potrzebne jest określenie jego czasu pracy, a także określenie, że dany terapeuta jest dostępny w rejestracji on-line.

W celu ustawienia tych parametrów należy przejść do sekcji “Ustawienia” —> “Pracownicy” i tam w tabeli pracowników określić:

  1. Godziny pracy: można to zrobić klikając w wierszu danego pracownika na symbol kalendarza. W okienku, które się pojawi należy określić jego godziny pracy w wybranym dniu tygodnia.
  2. Dostępność w rejestracji online: można to zrobić klikając na danego pracownika, a następnie zaznaczając opcję “Ta osoba jest dostępna do rezerwacji online”.

Dostępność usług

Każdą dodaną do programu usługę można dodać jako dostępną w rejestracji on-line. Aby to zrobić należy przejść do: “Ustawienia” —> “Usługi” i tam dla usług, które mają być widoczne dla pacjentów zaznaczyć pole “Rejestracja”.

Można to zrobić bezpośrednio w tabeli lub klikając na szczegóły danej usługi. W okienku edycji danej usługi widnieje pole “Ta usługa jest dostępna w rejestracji online”, które należy zaznaczyć.

Widoczność zmian w formularzu

Po dokonaniu zmian można powrócić do zakładki z formularzem i odświeżyć tę stronę (lub jeśli była zamknięta otworzyć ją ponownie). Zmiany dokonywane w systemie są widoczne w formularzu rejestracji po kilku sekundach. W rzadkich przypadkach może to trwać do 60 sekund.

Dostępność pokoi

Każde spotkanie ma do siebie przypisany pokój, w którym się odbywa. Przy rozpatrywaniu wolnych terminów może okazać się, że w danym okienku czasowym wszystkie dostępne pokoje są już zajęte przez innych terapeutów. W takiej sytuacji, rejestracja pokaże brak wolnego terminu