Przejdź do głównej zawartości

Ustawienia faktur

DobryGabinet umożliwia szybkie i wygodne wystawianie faktur za odbyte spotkania dla pacjentów. Dzieje się to we współpracy z Fakturownią. Dzięki temu użytkownik ma możliwość wystawiania faktur w DobrymGabinecie i synchronizowanie ich z swoim kontem w Fakturowni. Numeracja zostanie zachowana, a faktury wystawione w DobrymGabinecie będą również widoczne w Fakturowni. Pozwala to również na np. wystawienie faktury korekty (za pośrednictwem Fakturowni), czy zmianę logo.

Jak włączyć faktury

Aby włączyć funkcję faktur w DobrymGabinecie należy wejść w menu “Ustawienia” —> “Ośrodek/gabinet” —> “Ustawienia faktur”. Następnie należy wybrać jedną z dwóch opcji:

  • Nie mam konta w Fakturowni,
  • Posiadam już konto w Fakturowni.

Nie mam konta w Fakturowni

Jeśli użytkownik nie zakładał jeszcze konta w Fakturowni wystarczy kliknąć na ten przycisk, a wówczas system założy takie konto dla użytkownika. Na Państwa adres email zostanie przesłana wiadomość z DobregoGabinetu o założeniu nowego konta w Fakturowni. Podobna wiadomość e-mail zostanie wysłana do Państwa z Fakturowni, w której zawarte będą szczegóły logowania do Państwa nowego konta w tymże serwisie.

Posiadam już konto w Fakturowni

Jeśli użytkownik posiada już konto w Fakturowni, wówczas można je podłączyć do konta w DobrymGabinecie. W tym celu należy:

  1. Przejść do swojego konta w Fakturowni,
  2. Wybrać “Ustawienia” —> “API”,
  3. W sekcji “API Token” kliknąć “Zobacz”,
  4. Na liście “Tokeny API” wybrać aktywny token (czyli ciąg znaków alfanumerycznych) i go skopiować,
  5. Wkleić token w DobrymGabinecie.
  6. Zwrócić uwagę na adres Państwa strony w Fakturowi i skopiować przedrostek. Przykładowo jeśli Państwa podstrona po zalogowaniu do fakturowni ma adres “https://gabinet-terapii.fakturownia.pl” to ten przedrostek przed “fakturownia.pl”, czyli “gabinet-terapii” należy skopiować i wkleić w DobrymGabinecie w polu “Adres podstrony w Fakturowni”.
  7. Na zakończenie należy kliknąć przycisk “Zapisz”, co spowoduje zapisanie danych i utworzenie połączenia.

Po dodaniu lub utworzeniu konta można przejść do wystawienia pierwszej faktury.