Przejdź do głównej zawartości

Pytania i odpowiedzi do faktur

Oto kilka najczęściej pojawiających się pytań dotyczących faktur wraz z odpowiedziami na te pytania.

Jak mogę zmienić logo na fakturze

Aby zmienić logo na fakturze wystarczy otworzyć daną fakturę w Fakturowni (klikając przycisk “Otwórz na fakturowni” w widoku szczegółów danej faktury). Następnie nad widokiem faktury znajduje się przycisk “Edytuj/Usuń logo”. Po kliknięciu można logo zmienić lub usunąć. Po zmianie wszystkie kolejne faktury będą miały nowe logo.

Jak mogę edytować wystawioną fakturę

Jeśli po wystawieniu faktury okazuje się, że zachodzi konieczność jej edycji, można to zrobić otwierając widok tejże faktury w DobrymGabinecie i wybierając opcję “Pokaż fakturę w Fakturowni”. Po otwarciu faktury w fakturowni nad fakturą znajduje się przycisk “Edycja”, który umożliwia edycję faktury. Zmiany wprowadzone na fakturze w Fakturowni będą widoczne również w DobrymGabinecie, jednakże wymaga to najczęściej kilku minut i przeładowania strony w DobrymGabinecie zanim zmiany będą widoczne.

Czy dane synchronizują się między Fakturownią a DobrymGabinetem?

Tak, faktury wystawione w DobrymGabinecie i zmienione w Fakturowni automatycznie aktualizują się w DobrymGabinecie. Pamiętaj, że proces wysyłania danych może zająć kilka minut i wymaga przeładowania strony w DobrymGabinecie.

Czy mogę wystawić fakturę korektę?

Tak, do wystawionej faktury można wystawić fakturę korektę, niemniej ta opcja jest dostępna wyłącznie w Fakturowni. W DobrymGabinecie nie przewidujemy możliwości wystawiania dokumentu faktura korekta.

Czy faktury wystawione w Fakturowni będą widoczne w DobrymGabinecie?

Nie, faktury widoczne w Fakturowni nie są widoczne w DobrymGabinecie. Zachowana jest jednak numeracja i jej ciągłość. Dlatego jeśli pierwszą fakturę w miesiącu wystawimy w DobrymGabinecie będzie miała ona numer 1. Następnie kolejne 3 wystawiamy w Fakturwni, które dostaną kolejne numery tj. 2,3 i 4. Jeśli wrócimy do DobregoGabinetu i tam wystawimy jeszcze jedną fakturę, zostanie jej nadany numer 5. Faktury widoczne w DobrymGabinecie będą miały numer 1 i 5. Faktury widoczne w Fakturowni będą miały numery 1,2,3,4 i 5.

Czy mogę usunąć połącznie między DobrymGabinetem a Fakturownią

Tak, oczywiście. Aby to zrobić wystarczy wejść w “Ustawienia”—>“Ośrodek/gabinet”—>“Ustawienia faktur” i tam kliknąć na przycisk “Usuń konto”. Pojawi się wówczas okienko z pytaniem “Czy na pewno chcesz usunąć konto?“. Daje ono wybór jednej z dwóch opcji:

  1. Usunięcia połączenia między DobrymGabinetem a Fakturownią,
  2. Usunięcia konta w Fakturowni wraz ze wszystkimi danymi.

Po wyborze jednej z dwóch funkcji dla potwierdzenia należy wpisać “Usuń konto” w pole tekstowe na dole okienka i wcisnąć przycisk “Usuń konto”.