Przejdź do głównej zawartości

Kalendarz

Kalendarz umożliwia dodawanie, usuwanie oraz zmianę spotkań, a także ich przeglądanie i filtrowanie po poszczególnych terapeutach. Zapewnia szeroki zakres funkcji i opcji. Jest centralną częścią DobregoGabinetu, która ma pomóc Państwu w zarządzaniu gabinetem czy ośrodkiem.

Jak filtrować kalendarz po terapeucie

Nad kalendarzem znajduje się przycisk Wszyscy terapeuci. Jest to tak zwana “lista ulubionych terapeutów”. Z prawej strony znajduje się przycisk oznaczony symbolem ”+“. Po kliknięciu na ”+” pojawi się okienko, w którym można wybrać terapeutów widocznych na liście “ulubionych terapeutów”.

Następnie wystarczy kliknąć na danego “ulubionego terapeutę” nad kalendarzem, aby wyfiltrować jedynie spotkania przypisane do tego terapeuty.

Jednocześnie kalendarz pokaże na jasnym tle godziny, w których terapeuta jest dostępny dla pacjentów, oraz na szarym tle godziny, w których terapeuta jest niedostępny.

Jeśli tło kalendarza jest całkowicie białe, oznacza to, że terapeuta nie ma zdefiniowanych godzin pracy.

Jak znaleźć wolne terminy w kalendarzu

Jeśli kalendarz jest pełen i ciężko w nim znaleźć wolne terminy istnieje opcja ‘Wyszukiwania wolnych terminów’ w kalendarzu. Aby ją uruchomić wystarczy kliknąć na symbol kalendarza z gwiazdką widocznym w prawym dolnym rogu kalendarza (unoszącym się nad kalendarzem).

Po kliknięciu na ten przycisk pojawi się wyszukiwarka wolnych terminów, w której można wybrać termin, terapeutą i usługę. Po wybraniu parametrów pojawią się dostępne terminy zgrupowane dla każdego dnia. Aby zobaczyć poszczególne godziny danego dnia wystarczy kliknąć na przycisk przy pierwszej godzinie danego dnia, aby pojawiły się inne dostępne terminy.

Wyszukiwarka daje możliwość dostosowania przerw między spotkaniami co ma przełożenie na potencjalny początek spotkania.

Po wybraniu pasującej godziny pojawi się formularz nowego spotkania, który będzie miał uzupełnioną datę, godzinę, terapeutą i usługę zgodnie z parametrami wybranymi w wyszukiwarce. Powinno to znacząco usprawnić wyszukanie i umówienie nowego spotkania!